Čaje Liran

Také milujete čaj? Pak je Liran místo přímo pro Vás. Dovážíme cejlonské čaje nejvyšší kvality. Tyto čaje jsou velmi pečlivě vybírány a baleny na Srí Lance, mezi naše dodavatele patří významné cejlonské exportní firmy.

V naší nabídce naleznete všechny druhy čajů vhodné k pití jak ráno, tak odpoledne či večer. Na denní době nezáleží, naše čaje vám budou chutnat stále stejně dobře. To je způsobeno nespornou kvalitou surovin, ze kterých jsou vyráběny.

Druhy čajů v naší nabídce jsou mnohé. Naleznete u nás například výborné černé čaje známé pro svou silnou vůni a charakteristickou chuť, ovocné čaje z rozmanitých stromů, luxusní bílé čaje, které dříve pili pouze japonští císaři, zdravé bylinné čaje a historicky první zelený čaj.

Dále nabízíme kvalitní nejrůznější druhové čaje - zázvorové, heřmánkové, mateřídouškové, jasmínové, malinové, ibiškové, brusinkové  a mnohé další.

Nechybí u nás ani čaje s pozitivními účinky, jako jsou čaje na hubnutí, detoxikaci, na povzbuzení a na uklidnění.

Obecně platí, že při výběru čaje je třeba začít u prodejce. Kvalitní čaje koupíme zpravidla u specializovaných prodejců, kteří zajišťují, že čaj byl správně skladován a je čerstvý. Sáčkové čaje jsou také často velmi kvalitní a zároveň usnadňují přípravu.

Po nákupu věnujme skladování čaje pozornost i my, zvláště u čajů sypaných, které se ne vždy prodávají ve vhodném obalu k dalšímu skladování. Sypané čaje skladujeme v uzavřených nádobách, protože jsou velmi náchylné k přejímání vlhkosti, nejlépe pak na temném a suchém místě. Správně skladované kvalitní čaje si své vlastnosti udrží po dobu 18 měsíců.

Čaje rozdělujeme do několika kategorií, základní rozdělení je dle způsobu sběru a zpracování, a to na černé čaje (fermentované), zelené čaje, bílé čaje (z horních nerozvinutých lístečků čajovníkového keře), ovocné čaje a bylinné čaje .

Veškeré naše čaje můžete fyzicky vidět v našem sídle na adrese Bubenská 43, Praha 7.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat!

Nejnovější produkty

Novinky a články